Sledujte nás

rozšířené vyhledávání

Co nám přinesl Apríl do školní družiny

Výtvarný projekt do Labyrintu

Letošní duben dělal čest známému přísloví „Březen za kamna vlezem, duben ještě tam budem“ a připravil nám koktejl nejrůznějších druhů počasí od téměř zimního, začátkem měsíce, přes deštivé dny, až po krásnou ochutnávku letních dní na jeho konci. Díky tomu jsme se mohli věnovat pestré paletě aktivit.

Měsíc duben dělal letos čest všem příslovím o proměnách aprílového počasí a přinesl pestrou škálu od krásných slunných dnů, až po ochutnávku deště či krup. Stejně tak byly pestré aktivity, které jsme v tomto měsíci v družině zvládli. Zvládli jsme i návštěvu z České školní inspekce, ale hlavně jsme se věnovali našim tradičním jarním aktivitám.

Ozývaly se ještě dozvuky Velikonoc, kdy jsme například ve II. oddělení zdravě posvačili vypěstovanou řeřichu.  V prvních slunných dnech jsme malovali křídami na hřišti velikonoční a jarní obrázky a celou družinovou ZOO. Všechna oddělení se také v průběhu měsíce vydávala na vycházky do okolí školy pozorovat jarní změny na okolních zahradách, v lese či v městských parcích a na hřištích. Využili jsme také pozvání do SVČ Labyrint na oslavu „Dne Země“, tentokrát na téma: Ze života hmyzu. Užili jsme si zábavného soutěžení, vyrábění a dozvěděli jsme se spoustu nových poznatků nejen z hmyzí říše. Po jednotlivých odděleních jsme se také zúčastnili doprovodné výtvarné soutěže na dané téma a odnesli si ocenění za kolektivní práci. Během příprav na již dvanáctý ročník „Družinového notováníčka – Družinového Slavíka“ jsme zase trénovali naše hudební i komediální dovednosti při nácviku písniček, ale také naši šikovnost, protože jsme spojili Slavíka a Sluníčkový den, kdy se zdobíme vlastnoručně vyrobenými sluníčky v podobě papírových broží. Krásné počasí na konci dubna nám umožnilo vše předvést při finále oblíbené pěvecké soutěže, které proběhlo venku pod širým nebem. Užili jsme si výborné výkony sólových zpěváků i veselá představení společných písniček. Absolutním vítězem se stal Dominik Gregor z I.A, který naprosto s přehledem, k radosti nás všech, nádherně zazpíval hitovku od Pokáče. Poslední dubnové dny patřily tradičně opět tvoření, kdy se naše družiny oblékly do čarodějnické výzdoby. Kreslili jsme čarodějnice, četli a sledovali čarodějné příběhy, luštili čarodějné kvízy, zkrátka se připravovali (včetně kluků 😊) na čarodějné reje filipojakubské noci.

 

Datum vložení: 1. 5. 2026 16:23
Datum poslední aktualizace: 2. 5. 2026 8:09
Autor: Lenka Veselá

Mohlo by Vás zajímat

mapa ZŠ
mapa MŠ

nahoru