Výletník

8. ZŠ Kladno Logo

Úvod do světa práce

Výuka anglického jazyka s rodilou mluvčí dne 06.03.2020

V pátek 6. 3. 2020, poslední den běžné výuky před uzavřením škol z důvodu pandemie, navštívila naši školu v rámci MAP města Kladna rodilá mluvčí, pí Maryam McBride, aby zde vedla výuku anglického jazyka po dobu čtyř vyučovacích hodin v různých jazykových skupinách. Milá a sympatická vyučující se představila žákům 3., 6., 7. a 8. ročníku, konverzovala s dětmi na jim blízká témata obecnějšího rázu a žáci si s její pomocí také doplnili pracovní list zvolený podle věku skupiny. Tato událost měla velmi pozitivní ohlas u žáků i vyučujících a případné opakování akce podobného druhu bude na naší škole velmi vítáno.

Lyžařský výcvikový kurz (5. ročník) - Fotky vítězů

Lyžařský výcvikový kurz (5. ročník) - Závody

Lyžařský výcvikový kurz (5. ročník) - Středa

Lyžařský výcvikový kurz (5. ročník) - Pondělí

Lyžařský výcvikový kurz (5. ročník) - Neděle

Lyžařský výcvikový kurz (4. ročník) - Lyžaři

Lyžařský výcvikový kurz (4. ročník) - Středa, čtvrtek

Lyžařský výcvikový kurz (4. ročník) - Úterý

Procházka Prahou - VII.A - 19. 12. 2019

Ve čtvrtek 19. prosince po vyučování vyrazila malá skupinka žáků s paní učitelkou třídní na procházku do vánočně vyzdobené Prahy. Vlastní výlet po příjezdu do hlavního města začal na vlakovém nádraží Praha – Dejvice, skupinka prošla nádvoří Pražského hradu se zastávkou v Katedrále sv. Víta, dále výprava pokračovala přes Malou Stranu a Karlův most na Staroměstské náměstí. Návrat zpět do Dejvic proběhl metrem a dále vlakem do Kladna. Kromě pohledu na krásně ozdobené a k večeru i nasvícené historické budovy si děti velmi užily i návštěvu obchodu se sladkostmi. 🙂

Drážďany 18. 12. 2019

Ve středu 18. prosince se uskutečnil zájezd do předvánočních Drážďan. Žáci 7. – 9. ročníku si v historickém centru města prohlédli expozici Dopravního muzea na náměstí Neumarkt, navštívili tradiční vánoční trhy a výpravu zakončili nákupem na známé Prager Straße. V autobuse si žáci vyplnili pracovní list s jednoduchým kvízem, týkajícím se historie města a německé slovní zásoby k nabídce zboží na trzích.

Třebíz - III. A a IV. B

17. prosince vyrazily třídy III.A a IV.B, doplněné několika dalšími dětmi z ostatních tříd čtvrtého ročníku, na výlet do Třebíze, kde navštívily Vánoční statek. Žáci si zde užili tu správnou předvánoční atmosféru a seznámili se s nejrůznějšími tradicemi, které se k tomuto období v roce váží. V kouzelném vánočním duchu následně probíhalo i třídní vánoční posezení.

Halloweenské vyučování

Pádů se nebojíme

Čtvrté ročníky se v říjnu zúčastnily projektu s názvem Pádů se nebojíme. Děti se pod dohledem čtyř zkušených trenérů juda učily nejen bezpečně padat a následně se převalovat, ale například i jak správně udělat kotoul. Celá akce sklidila u žáků veliké nadšení.

School Day Pionýři Kladno

16. října 2019 měli žáci druhých až pátých ročníků krásnou příležitost vyzkoušet si fandit na prvoligovém zápasu ve florbalu a podpořit tak domácí tým.