ISIC Scholar karty

8. ZŠ Kladno Logo

Vážení rodiče,

pokud jste svému dítěti školou povinnému doposud nepořídili kartu ISIC Scholar, kterou naprostá většina bude znát, protože jde o obdobu ISIC karty pro studenty středních a vysokých škol, budete mít nyní možnost to udělat takřka kdykoli.

Přestože jsme jako škola splnili podmínky zařazení do projektu takzvaně „s odřenýma ušima“, nakonec jsme se s firmou GTS Alive s.r.o., která uvedený kartový systém provozuje, dohodli a podepsali smlouvu, která našim žákům – držitelům karet přinese řadu výhod.

Karta v první řadě umožňuje čerpat řadu zajímavých slev v oblasti nákupu zboží (oblečení, sportovní potřeby, elektronika, kosmetika apod.) či služeb (např. vstupné, jízdné včetně vleků, služby mobilních operátorů nebo cestovních agentur a kanceláří). Je také možno ji použít jako identifikační kartu (obsahuje fotografii, jméno a datum narození) pro dítě bez vlastního občanského průkazu. A v neposlední řadě obsahuje čip, který lze aktivovat u provozovatelů čipových systémů. Bohužel ji však nemůžeme využívat ve školní jídelně, ani v automatu se zdravými svačinami. Úpravy čteček by si vyžádaly nemalé náklady. V obou případech jde navíc o zařízení, která provozují jiné ekonomické subjekty. Přesto zůstává využití karet stále ještě dost široké.

V čem spočívá největší výhoda projektu? Karta se vydává na období až pěti let, poté je potřeba ji obměnit. Konec platnosti karty je totožný s koncem docházky na naši školu. Nejvíce se tedy vyplatí našim nejmladším žáčkům. Platí se pouze vstupní (pořizovací) poplatek ve výši 250,- Kč. V dalších letech platnosti karty je její užívání zcela zdarma!

O kartu žádají zákonní zástupci dítěte (stačí jeden) prostřednictvím školy. Je potřeba si vyplnit jednoduchý formulář a nechat se ve škole vyfotit – žádost se podává elektronicky a nová karta je dodána škole obvykle do týdne. Poplatek za vydání vybírá a hradí škola. D nás má ISIC Scholar / ITIC /Alive karty na starost paní kolegyně Mgr. Irena Bochinská (donedávna užívala příjmení Navrátilová a učí na 1. stupni). Tu kontaktujte pro bližší informace, formulář žádosti i pořízení digitální fotografie.

Mgr. Jaroslav Feřtek