Přespolní běh

V úterý 26. 9. se naše škola zúčastnila tradičního přespolního běhu, který se uskutečnil v náročném lesním trénu za Slatištěm. Soutěžilo se ve dvou kategoriích a to 6. – 7. ročník (hoši + dívky) a 8. – 9. ročník (hoši). Závodníci měli v mladší kategorii zvládnout 1500m, ve starší dokonce 3000m. Pro představu, jedná se přibližně o 6, respektive 12 koleček na našem oblíbeném antukovém hřišti. Šlo tedy o velice náročný závod, kdy se sčítal součet čtyř nejlepších závodníků z každé školy (startovat mohlo až 6 běžců). Při účasti cca 15ti škol to způsobilo značný šrumec na trati, protože se na ní v jednu chvíli pohybovalo až 80 závodníků. Nic pro bábovky, ostré lokty byly podmínkou dobrého umístění.

V kategorii děvčat (6. – 7. ročník) nás reprezentovaly žákyně šestého ročníku – Veronika Stehlíková a Zuzana Zdrůbecká, pro které to byla velká zkušenost. Obě porazily mnoho starších závodnic.  Ze sedmého ročníku startovaly:  Sára Zimmermanová, Bára Vinařová a Anna Děkanovská, která z našich dívek skončila na nejlepším – 15. místě, což je v tak nabité konkurenci super výkon. Po součtu skončily naše dívky na 8. místě z 15 ti škol.

V kategorii chlapců (6. – 7. ročník) nás reprezentovali Matyáš Mácha a Šimon Černý z 6. ročníku a bratři Michal a Jakub Žákové z ročníku sedmého. Oba si vedli výborně, doběhli do cíle zcela vyčerpaní na 7., respektive 10. místě, což je obdivuhodné. Kluci potvrdili, že budou v budoucnu velkou oporou nejen v běhu ale i v mnoha dalších sportovních odvětvích. Celkově skončili naši nejmladší chlapci na 7. místě z 15 ti škol.

V kategorii chlapců (8. – 9. ročník) v nejstarší kategorii byla konkurence samozřejmě nejnabitější. Kluci si ovšem od začátku věřili. Tým ve složení: Matěj Veiner, Josef Machek, Pavel Chaloupka, Antonín Burian, Tomáš Stehlík a Jindřich Záruba si šel tvrdě za svým.  Kluci už v průběhu září pilně trénovali a na závod se jak fyzicky, tak později i takticky skvěle připravili. Po součtech všech výsledků jsme skončili na výborném 2. místě z 16 ti škol. Porazilo nás jen Sportovní gymnázium, které vyhrálo mimochodem všechny vyhlášené kategorie toho dne. Kluci potvrdili, že se nám tu sešla skvělá generace sportovců, kterou táhne především obávané trio veteránů ve složení:  Josef Machek, Matěj Veiner a Pavel Chaloupka, kteří doběhli na 7., 16. a 17. místě., což je neuvěřitelná kvalita. Bohužel jen to by nestačilo. Kluky ovšem podržel bojovník Jindra Záruba, který svým 30. místem zajistil našim klukům stříbrné medaile, které mají v konkurenci SGAGY cenu zlata!

Díky moc všem účastníkům za skvělou reprezentaci školy!